Drodzy uczniowie i rodzice!!!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!
Termin Akcji: od 2.11 - 15 listopada 2021r.
Miejsce Akcji: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Złotniku 14
1 października w naszej szkole obchodzono XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Tego dnia tabliczka mnożenia była obecna wszędzie. Podczas lekcji matematyki czniowie klas 4-8 rozwiązywali szereg zadań, zagadek, łamigłówek dotyczących mnożenia. Kolorowali zakodowane obrazki, szukali tabliczki mnożenia w wykreślankach, uzupełniali kody QR, grali w gry związane z mnożeniem, takie jak PIOTRUŚ, MEMORY, JA MAM, KTO MA? Nie zabrakło również zabaw z mnożeniem przy użyciu tablicy interaktywnej.
Po wielu miesiącach zdalnego nauczania, izolacji od rówieśników nadszedł upragniony czas powrotu do szkoły, do kolegów, koleżanek i nauczycieli.
30 września (akurat na Dzień Chłopaka) uczniowie klasy VIII z opiekunami udali się do kina Cinema City w Zielonej Górze na film pt. „Czarny młyn”. Wyprawa była pełna atrakcji, uczniowie samodzielnie zaplanowali cały dzień: w Internecie znaleźli połączenia PKS i PKP, za pomocą nawigacji odnaleźli drogę do kina, na matematyce ustalilil kosztorys.
Uczniowie byli pełni wrażeń po obejrzanym filmie. Następnego dnia na języku polskim żywo dyskutowali na temat filmu. Stali się doskonałymi recenzentami i nauczyli się kulturalnej i merytorycznej dyskusji.
Wyjazd ten pokazał, jak bardzo uczniowie potrzebują wspólnych rozmów, uśmiechu, beztroski. Mamy nadzieję, że nie był to osstatni wspólny wyjazd.
Dzień 1 (27.09.2021r.)
1. Warsztaty ceramiczne w Bolesławcu.
Dzieci miały okazję zobaczyć jak powstają Boleslawieckie produkty, a następnie same mogły zaprojektować i ozdobic swój własny talerz.
2. Zamek Bolków.
Zachwycalismy się pięknymi widokami rozciągającymi się ze wzgórza gotyckiego zamku Bolków z 1277 roku.
Dzień 2 (28.09.2021r.)
1. Szczeliniec, Błędne Skały.
Pogoda dopisuje i humory również. Nic dziwnego skoro – zamiast oglądać świat zza szkolnej ławy – korzystamy z uroków jesieni w Górach Stolowych. Dzisiejszy dzień spędziliśmy na odkrywaniu uroków malowniczych okolic Kotliny Kłodzkiej .
Dzień 3 (29.09.2021r.)
Dzisiaj odkrywaliśmy tajemnice twierdzy Kłodzko i podziwialiśmy widoki rozciągające się ze wzgórza. Na koniec odwiedziliśmy opactwo cystersów i bazylikę w Krzeszowie.
1 września o godz. 11:00 w naszej szkole odbyła się Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022. Zaproszonych gości przywitała dyrektor szkoły, Agnieszka Rydel.
Na uroczystość przybyli radni, sołtysi, nauczyciele, dyrektorzy wszystkich gminnych szkół, rodzice, głównie pierwszaków, które rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Dlatego jednym z głównych punktów uroczystości było ich pasowanie. W tym roku naukę rozpocznie w Złotniku 16 uczniów pierwszej klasy.
W rozpoczęciu roku szkolnego wzięli udział także najstarsi uczniowie szkoły - ósmoklasiści. Z uwagi na bezpieczeństwo uczniów uroczystość odbywała się w okrojonym składzie.
Uczniowie klas II - VII rok szkolny rozpoczęli o godz. 9:00.
Wszyscy nie kryliśmy zadowolenia, że choć w reżimie sanitarnym, mogliśmy wrócić do szkoły, do koleżanek i kolegów, do naszych nauczycieli, przyjaciół.
Wszystkim uczniom życzymy, aby każdego dnia przychodzili do szkoły z uśmiechem na twarzy, uczyli się z przyjemnością, a cały rok szkolny przebiegał bez przeszkód i zakłóceń w murach naszej szkoły.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 roku na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Złotniku.
godz. 9:00 - klasy II, III, IV, V, VI, VII oraz Punkt Przedszkolny
godz. 11:00 - klasy I, VIII
Serdecznie zapraszamy
Ogólne zasady dla szkół i placówek:
+ Szczepienie
Dezynfekcja
Dystans
Higiena
Maseczka
Wietrzenie
W trosce o bezpieczeństwo uczniów, pracowników szkół i ich najbliższych rekomendowane jest szczepienie jako świadoma decyzja w zakresie ochrony przez zachorowaniem i przenoszeniem COVID-19.
W ogólnych wytycznych nie jest możliwe uwzględnienie specyfiki każdej szkoły – małej i dużej, z regionów o zróżnicowanej sytuacji epidemicznej. Szkoły różnią się m.in. zasobami kadrowymi i związaną z tym samodzielnością w realizacji zadań wychowawczych, profilaktycznych oraz z obszaru pomocy psychologiczno- pedagogicznej.
Po okresie długotrwałej nauki zdalnej i izolacji uczniów od bezpośrednich kontaktów ze społecznością szkolną działania wychowawcze, profilaktyczne i wspierające kondycję psychiczną uczniów stanowią pilną konieczność. Należy je prowadzić w sposób, który zapewni ich optymalną skuteczność w ochronie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, przy jednoczesnej dbałości o zachowanie reguł sanitarnych dostosowanych do sytuacji i potrzeb szkoły, do wymagań związanych z charakterem podejmowanych działań w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego oraz innych lokalnych uwarunkowań.
W obliczu zagrożeń psychicznych, na jakie narażone były i są dzieci i młodzież dbałość o bezpieczeństwo zdrowotne musi być rozsądnie godzona z dbałościąo zdrowie psychiczne. Należy brać obie te potrzeby pod uwagę i szukać rozwiązań.
Pozostawienie w tym względzie decyzyjności i autonomii dyrektorom szkół, którzy najlepiej znają i rozumieją wszystkie uwarunkowania swojej szkoły, da możliwość zastosowania optymalnych, czasem nietypowych rozwiązań. Będą one gwarancją bezpieczeństwa i troską o zdrowie psychiczne uczniów.
1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy nie został nałożony na niego obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej.
2. Rekomenduje się, o ile to możliwe, ograniczenie korzystania z transportu publicznego na rzecz pojazdów prywatnych, przemieszczania się pieszo oraz środkami indywidualnymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (rower, hulajnoga).
3. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy nie został nałożony na nich obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
4. Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk oraz regularnie napełniać dozowniki. Rekomenduje się, aby uczniowie po przyjściu do szkoły w pierwszej kolejności myli ręce wodą z mydłem.
5. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do budynku szkoły lub na teren szkoły, zachowując zasady:
6. Rodzice mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni publicznej (zgodnie z aktualnymi przepisami prawa) oraz w przestrzeni wspólnej szkoły, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu.
7. Rekomenduje się stosowanie maseczek w przestrzeni wspólnej przez uczniów szkół ponadpodstawowych.
8. Należy ograniczyć, do niezbędnego minimum, przebywanie w szkole osób z zewnątrz (tylko osoby bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej). Są one zobowiązane do zastosowania środków ochronnych (maseczki), zachowania dystansu od innych osób (min. 1,5 m) oraz przebywania w wyznaczonych obszarach szkoły. Dodatkowo zaleca się dezynfekcję rąk lub użycie rękawiczek jednorazowych.
9. Należy zapewnić sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia. Rekomendowany jest kontakt z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.
10. Rekomenduje się posiadanie termometru bezdotykowego (co najmniej 1 termometr dla szkoły) i dezynfekowanie go po użyciu w danej grupie. W przypadku posiadania innych termometrów niż termometr bezdotykowy konieczna jest dezynfekcja po każdym użyciu. Dopuszcza się używanie innych urządzeń do bezdotykowego pomiaru temperatury.
11. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności), należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
12. Należy zapewnić taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, i ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. W miarę możliwości, sale i węzły sanitarne powinny być wyznaczone dla poszczególnych klas w sposób umożliwiający zachowanie zasady dystansu społecznego.
13. W miarę możliwości należy ustalić indywidualny harmonogram/plan dnia (lub tygodnia) dla danej klasy, uwzgledniający m.in.:
14. W miarę możliwości jedna grupa uczniów (klasa) przebywa w wyznaczonej i stałej sali, a do grupy przyporządkowani są ci sami nauczyciele, którzy nie prowadzą zajęć stacjonarnych w innych klasach.
15. W salach lekcyjnych, w których zajęcia prowadzą różni nauczyciele, rekomenduje się:
16. Bezwzględnie obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
17. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp.
18. Sprzęt i materiały wykorzystywane podczas zajęć praktycznych w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe należy czyścić lub dezynfekować.
19. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie mogą wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą. Przybory i podręczniki można zostawiać w szkole, kiedy uczeń wraca do domu.
20. Infrastruktura szkoły, sprzęt i przybory sportowe muszą być regularnie czyszczone z użyciem wody z detergentem lub innych środków dezynfekujących. W sali gimnastycznej podłoga powinna być myta przy użyciu wody z detergentem lub zdezynfekowana po każdym dniu zajęć, a używany sprzęt sportowy – po każdym jego użyciu przez daną klasę.
21. Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie zajęć i podczas przerwy, a także w dni wolne od zajęć.
22. Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły.
23. Rekomenduje się organizację wyjść w miejsca otwarte, np. park, las, tereny zielone, z zachowaniem dystansu od osób trzecich oraz zasad obowiązujących w przestrzeni publicznej. Należy unikać wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni z infrastrukturą, która uniemożliwia zachowanie dystansu społecznego.
24. Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy zrezygnować z ćwiczeń i gier kontaktowych.
25. W przypadku zajęć w ramach praktycznej nauki zawodu u pracodawców podmiot przyjmujący uczniów i słuchaczy zapewnia prowadzenie tych zajęć z uwzględnieniem przepisów odrębnych, dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, właściwych dla zakładów pracy oraz wytycznych ministrów właściwych dla zawodów szkolnictwa branżowego, dotyczących poszczególnych branż.
26. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.
27. Podczas ustalania bezpiecznych zasad korzystania z szatni, należy przystosować inne pomieszczenia na szatnię lub wprowadzić różne godziny przychodzenia uczniów do szkoły zgodnie z harmonogramem/planem dnia (lub tygodnia), aby uniknąć kontaktu dzieci z różnych klas.
28. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, w miarę możliwości w grupach uczniów z danej klasy oraz w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych, które nie są wykorzystywane do bieżącej nauki. Do regulaminu korzystania z zajęć świetlicowych należy wprowadzić zapisy dotyczące zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii. Zaleca się w pierwszej kolejności regularne mycie rąk wodą z mydłem, ewentualnie dezynfekcję rąk. Świetlice należy wietrzyć (nie rzadziej niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem dzieci oraz po przeprowadzeniu prac porządkowych – czyszczenie przy użyciu wody z detergentem lub dezynfekcji.
29. Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć do minimum kontakty z uczniami oraz nauczycielami. W przestrzeni wspólnej rekomenduje się stosowanie maseczki (najlepiej chirurgicznej).
30. Należy ustalić i upowszechnić zasady realizacji zajęć pozalekcyjnych organizowanych w szkole. Nie powinny odbywać się one w trakcie zajęć obowiązkowych szkoły, a po ich zakończeniu. Rekomenduje się organizację zajęć pozalekcyjnych w małych grupach lub w oddziałach klasowych, z zachowaniem ograniczeń, zakazów i nakazów przeciwepidemicznych. Przed rozpoczęciem i po zakończeniu tych zajęć – mycie i dezynfekcja powierzchni dotykowych oraz dokładne wietrzenie sal.
31. Należy ustalić i upowszechnić zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz godziny jej pracy, uwzględniając konieczny okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach.
32. Należy we współpracy z pielęgniarką środowiska nauczania i wychowania/higienistką szkolną ustalić i upowszechnić zasady korzystania z gabinetu profilaktyki zdrowotnej oraz godziny jego pracy, uwzględniając wymagania określone w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.
33. Jeżeli w szkole funkcjonuje gabinet stomatologiczny, należy ustalić ze świadczeniodawcą na podstawie obowiązujących go wymagań określonych w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, zasady korzystania z gabinetu oraz godziny jego pracy i upowszechnić je wśród uczniów i ich opiekunów.
34. Należy podjąć działania umożliwiające uczniom realne korzystanie z opieki stomatologicznej w szkolnych gabinetach dentystycznych, w tym zapewnić możliwość obecności rodzica w czasie udzielania świadczenia, gdy jest ona konieczna. Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/wytyczne-dla-poszczegolnych-zakresow-i-rodzajow-swiadczen – pkt 1 stomatologia – są zamieszczone zalecenia postępowania przy udzielaniu świadczeń stomatologicznych w warunkach stanu epidemii COVID-19 w Polsce dla lekarzy dentystów, asysty stomatologicznej, gabinetów dentystycznych, laboratoriów techniki dentystycznej i pacjentów.
35. Jeżeli w szkole funkcjonują źródełka lub fontanny wody do picia decyzja o ich użytkowaniu musi być poddawana bieżącej ocenie, która uwzględnia aktualną sytuację epidemiologiczną. Dopuszcza się udostępnianie urządzeń dystrybuujących wodę wodociągową do picia. Rekomenduje się korzystanie przez uczniów z bezdotykowych źródełek i fontann wody pitnej lub z innych dystrybutorów pod nadzorem opiekuna.
Bezpiecznie formy i zalecenia higieniczno-sanitarne udostępniania dzieciom wody wodociągowej zostały wskazane na stronie internetowej GIS https://www.gov.pl/web/gis/fontanny-z-woda-do-picia-dystrybutory-wody-zrodelka--udostepnianie-wody-do-spozycia-w-placowkach-oswiaty
36. Dyrektor szkoły ma obowiązek aktualizacji i upowszechnienia wewnętrznego regulaminu lub procedur funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem:
37. Dyrektor szkoły wprowadzi dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi, w porozumieniu z ich rodzicami/opiekunami prawnymi, np.:
Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników
* Ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie, i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie www.gov.pl/koronawirus oraz www.gis.gov.pl odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
Załączniki – instrukcje
https://www.gov.pl/web/gis/jak-skutecznie-dezynfekowac-rece
https://gis.gov.pl/aktualnosci/jak-skutecznie-dezynfekowac-rece/
https://gis.gov.pl/aktualnosci/jak-prawidlowo-nalozyc-i-zdjac-maseczke/
https://gis.gov.pl/aktualnosci/koronawirus-jak-prawidlowo-nalozyc-i-zdjac-rekawice/
http://bip.urpl.gov.pl/pl/biuletyny-i-wykazy/produkty-biob%C3%B3jcze
https://www.gov.pl/attachment/f08fa60b-ccd2-4666-b688-616c1f836876
1 zeszyt w wąską linię kolorową (32 kartkowe)
1 zeszyt w kratkę kolorową (32 kartkowe)
farby plakatowe
pędzel
kubek na wodę do malowania
plastelina 12 kolorów
blok techniczny A4 kolorowy
2 ołówki HB
Kredki ołówkowe
gumka
temperówka ze zbiorniczkiem
klej w sztyfcie magic
klej w tubce magic
papier ksero biały
wycinanka samoprzylepna
1 teczka na gumkę
okładki na zeszyty i książki
linijka (20cm z zaznaczonym zerem)
nożyczki
worek na strój
biała koszulka do ćwiczeń, spodenki (granatowe lub czarne), buty sportowe na w-f
obuwie zmienne do szkoły
smycz na klucz
chusteczki nawilżane
chusteczki higieniczne wyciągane (w pudełku)
W piątek, 25 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2020/2021. W szczególny sposób pożegnaliśmy w tym dniu uczniów klas ósmych, którzy wkrótce rozpoczną nowy etap w swoim życiu. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Złotniku, Agnieszka Rydel podziękowała wszystkim uczniom za zaangażowanie w naukę oraz życie szkoły. Szczególne gratulacje zostały złożone na ręcę wyróżnionych uczniów oraz ich rodziców.
Naszym absolwentom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji oraz pomyślności w realizacji ambitnych celów edukacyjnych.
Dnia 23 czerwca 2021 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego oraz pożegnania dzieci 6-letnich, które po wakacjach będą kontynuowały naukę w pierwszej klasie naszej Szkoły Podstawowej. Dzieci recytowały wierszyki oraz zaśpiewały wesołe piosenki. Przedszkolaki swoim występem podziękowały pracownikom przedszkola za naukę i opiekę. Po występach dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. Nadszedł również czas na podziękowania rodzicom, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz naszej placówki. Po występie artystycznym nadszedł także czas na słodki poczęstunek i wspólną zabawę na świeżym powietrzu.
Wszystkim życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji, wielu sukcesów i spełnienia marzeń!
Poniżej znajduje się plik do pobrania dotyczący wyprawki dzieci uczęszczających do oddziału przedskzolnego. Zachęcamy do zapoznania się z nim.
Wyprawka_dla_dzieci_z_Oddzialu_przedszkolnego
Dnia 22 czerwca grupa przedszkolna wybrała się do Sali zabaw „Zizzi” w Żarach. Celem wycieczki było przede wszystkim rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenia możliwości radosnego spędzenia czasu. Dwie godziny zabawy w sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły nam bardzo szybko. Dzieci były zachwycone tym miejscem.
Wizyta w Sali zabaw stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii.
Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są konkursy i zabawy oraz dostaje się kilogramy słodyczy.
W tym roku w naszej szkole każda klasa spędzała ten dzień z wychowawcą i organizowała sobie czas na swój własny sposób. Była pizza, ognisko, lody, wspólne gry i zabawy. Pogoda dopisała i wszyscy byli w wyśmienitych humorach.
Z okazji tego wyjątkowego dnia naszą szkołę odwiedził Wójt Gminy Żary obdarowując wszystkie dzieci upominkami.
Tegoroczny Dzień Dziecka w przedszkolu odbywał się pod hasłem „Wyprawa po skarb piratów”.
Dzieci wykonały czapki i miecze pirackie, a następnie zostały pasowane na piratów słowami:
"Na złote monety, srebrne łyżki i wszystkie diamenty świata, pasuję Cię na pirata”.
Po pasowaniu wszyscy odśpiewali hymn piracki: ”Bum, cyk, cyk i rata, rata”.
Ogromnym wyzwaniem i jednocześnie wspaniałą atrakcją było poszukiwanie skarbu. Dzieci odnajdywały kolejne listy ze wskazówkami i zadaniami, które dzielnie wykonywały oraz mapy, które wskazywały drogę do skarbu.
Po bardzo wyczerpujących poszukiwaniach skarb wreszcie został odnaleziony. Skrzynia skarbów była pełna niespodzianek – łakoci, morskich skarbów – muszli, raf koralowych, srebrnych monet i innych.
Moc atrakcji spotęgował wśród piratów wilczy apetyt, więc udali się na piracki statek gdzie czekało na nich mnóstwo łakoci i mogli odpocząć.
Zorganizowanie dla przedszkolaków Pirackiego Dnia okazały się strzałem w dziesiątkę i zabawą na 102.
Więcej zdjęć można obejrzeć TUTAJ
Czas pandemii to problem dotykający każdej dziedziny życia społecznego.
Uczniowie klasy V i VI , na lekcjach techniki w ramach zdalnych lekcji, poznali zasady zdrowego stylu życia. Ze smaczną i zdrowa propozycją pojawiła się u nich na lekcji Akademia Lubella przypominając o zdrowym sposobie spędzania czasu poprzez odpowiednie przygotowywanie posiłków i konieczność ruchu fizycznego. Uczestnicy wypracowali przepis na zdrowy styl życia.
A teraz warto wcielać w życie ustalone zasady.
W tym roku ze względu na panującą pandemię przedszkolaki nie mogły zaprosić swoich najbliższych na uroczystość z okazji Dnia Rodziny, ale postanowiły uczcić ten dzień. Dzieci pod czujnym okiem swoich Pań przygotowały wiersze i piosenki o mamie i tacie, których uczyły się systematycznie przez ostatnie dni w przedszkolu. A 26 maja zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w postaci krótkiego programu artystycznego, który został nagrany. Dzieci przygotowały również piękny prezent „Kwiaty w słoiku”, który wręczyły w domu swoim rodzicom. Mamy nadzieje, ze rodzice ze wzruszeniem obejrzą popisy swoich pociech.
Zachęcamy do obejrzenia występów dzieci:
W dniu 17.05.2021r. do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Złotniku powróciły klasy IV, V i VIII.W tym dniu zorganizowano apel, na którym Pani Dyrektor mgr Agnieszka Rydel w imieniu całego Grona Pedagogicznego i Obsługi Szkoły powitała Uczniów, wyrażając radość z możliwości stacjonarnego prowadzenia lekcji.
Uczniowie zostali poinformowani o działaniach zaplanowanych w najbliższym czasie i o sposobie prowadzenia lekcji, które będą miały charakter powtórkowy, utrwalający zdobywaną w tym roku wiedzę. Ważne jest dla nas wszystkich, aby na nowo nawiązać bezpośrednie relacje i móc odnaleźć się w nowej rzeczywistości, która po nauczaniu zdalnym zmieniła sposób postrzegania nauki, umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, poszukiwania nowych form utrwalania wiedzy.
Na nauczaniu zdalnym pozostają Uczniowie klasy VI i VII, o Was także pamiętamy. Łączymy się w przestrzeni wirtualnej, jednakże jeśli jest taka potrzeba spotkania się w realu, zapraszamy na konsultacje do pedagoga szkolnego, wychowawcy klasy - można umawiać terminy przez Librus.
Choć nie mamy bezpośredniego kontaktu, to sercem i myślami wciąż jesteśmy z Wami, przesyłamy moc serdeczności, promyków radości i działamy :)
Jesteśmy dla Was :)
19 marca przedszkolaki zgodnie z tradycja pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęły się projektowaniem sukni dla pani Wiosny. Dzieci wspólnie rozmawiały i śpiewały piosenki o wiośnie.
Aby podkreślić charakter tego dnia miały na głowie wiosenne opaski.
Wykonana przez panią Anię Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła z przedszkola na pobliskie pole. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Następnie z kolorowymi gaikami powróciły do przedszkola.
Mamy nadzieję, że wiosna posłucha przedszkolaków i zostanie z nami na dobre.
Dnia 4 marca 2021r. w naszej szkole przeprowadzony został konkurs przedmiotowy z matematyki - etap rejonowy. Test konkursowy pisał Jakub Stankiewicz i otrzymał 85% poprawnych odpowiedzi, co zakwalifikowało go do kolejnego etapu konkursu - etapu wojewódzkiego.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. Powodzenia