Nawigacja

  • Walentynki

  • Bal karnawałowy

     

     

  • Wizyta kl. II w bibliotece gminnej w Złotniku

     

     

  • Dzień Kobiet w kl.II

     

     

  • Zamiast plecaka...

    Odpowiedź na akcję Samorządu Uczniowskiego :)

     

     

  • Koncert w szkole muzycznej

    Klasa II na Koncercie w szkole muzycznej w Żarach. Nasza Milenka dała piękny popis na skrzypcach.

     

     

  • Wspominamy naszego Patrona

    Klasy I - III podczas wspomnień rocznicy śmierci naszego patrona Jana Pawła II

     

     

  • Wyjazdowe warsztaty edukacyjne z historii i geografii dla klasy VIII

    “…w naszej zbiorowej pamięci musi zostać zachowana świadomość rozmiarów Holokaustu, zaplanowanego i przeprowadzonego przez nazistów (…)
    Głębia grozy, ale też szczyty ludzkiego heroizmu mogą stać się miarą tego, do czego zdolny jest człowiek zarówno w czynieniu dobra, jak i zła…”

    (z deklaracji podpisanej w Sztokholmie w styczniu 2000 r. przez przedstawicieli 45 państw)

     

    W dniu 9 marca, klasa VIII naszej szkoły, uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do miejsca pamięci Muzeum Gross-Rosen oraz Sudeckiej Zagrody Edukacynej.

    Pierwsze zajęcia rozpoczęliśmy od wizyty w Niemieckim Nazistowskim Obozie Koncentracyjnym i Zagłady Gross-Rosen( 1940-1945). Dzisiejsza wieś Rogoźnica, malowniczo położona w paśmie Wzgórz Strzegomskich, to świadek katorżniczej pracy, wycieńczenia i śmierci. To właśnie tam utworzono „kamienne piekło”, gdzie motywem przewodnim były słowa „Vernichtung durch Arbeit” („wyniszczenie przez pracę”). Po zapoznaniu się z poobozowymi reliktami obozu koncentracyjnego i filmie ze świadectwami Ocalałych więźniów, odbyły się warsztaty przygotowane przez pracowników muzeum „Chcieliśmy normalnie żyć...- biografie więźniów Gross Rosen”.

    Część drugą „lekcji na wyjeździe” spędziliśmy w Dobkowie, w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej, w którym wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób interaktywny, dynamiczny, oparty na modelach,wizualizacjach cyfrowych i samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach. Edukacyjna prowadzona była w sercu Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów.

    Był to dzień pełen wrażeń

     

  • Klasowe Jasełka

    W tym roku klasa II z panią Jagodą przygotowała występ Jasełkowy. Uczniowie z ochotą wcielili się w postacie religijne i historyczne. Piękny śpiew kolęd i pastorałek wprowadził wszystkich w atmosferę świąt. Klasa II zaprezentowała się przed rodzicami na spotkaniu wigilijnym, a następnie przed społecznością szkolną na wspólnym kolędowaniu.

  • Konkurs Recytatorski

    18 marca w naszej szkole odbyły się Gminne Eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięła w nim udział uczennica klasy IV Hanna Teplaków. Uczennica swoje zdolności recytatorskie zaprezentowała w wierszu Agnieszki Frączek "Miss stonoga". Jury w składzie: Ewa Kusion oraz Waldemar Dybalski przyznali Hani tytuł laureata. Gratulujemy Hani i życzymy sukcesu na następnym etapie konkursu.

     

  • Akcja Żonkile

  • PODZIĘKOWANIE

  • WOJNA - moje odczucia

    WOJNA - moje odczucia

    „…Bądźcie wierni przykazaniu. Jedenaste przykazanie: nie bądź obojętny, bo jeżeli nie, to się nawet nie obejrzycie jak na was, jak na waszych potomków, 'jakieś Auschwitz' nagle spadnie z nieba".

    Marian Turski w 75. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz


     

    Wyraz „wojna” budzi we mnie strach i niepokój związany z obawą, że wojna może także przenieść się także na ziemie polskie, jednak budzi też determinacje i chęć pomocy.”


    „…wojna nie jest codziennością i czymś zwykłym. To naprawdę przerażające ile jest ofiar, a najgorsza jest świadomość, ze drugi człowiek jest zdolny do czegoś takiego .Ogarnia mnie strach, kiedy pomyślę, że żyłabym w okupowanej Polsce. Wszystko co teraz się dzieje na Ukrainie wydaje mi się tak bardzo nierealne... Nie potrafię wyobrazić sobie mojej reakcji i emocji, gdybym teraz usłyszała syreny albo komunikat o wojnie… w wojnie najbardziej przeraża mnie samotność, pozostanie całkiem samemu oraz bezradność…”

     

    Wojna budzi we mnie smutek i strach…”

     

    Wojna. Jest to dla mnie słowo dalekie i nierealne. Przede wszystkim , gdy słyszę ten wyraz, przed oczami widzę cierpienie niewinnych ludzi. Kiedyś to wydawało mi się odległe, niemożliwe. Była to dla mnie daleka historia… boje się tego słowa, a dokładniej tego co kryje się pod tym pojęciem.”

     

    Wyraz „wojna” budzi w każdym inne emocje, ja gdy słyszę to słowo czuję jednocześnie wiele emocji. Przede wszystkim czuję strach i obawę, ale jednocześnie niedowierzanie… Ciężko jest mi zrozumieć, dlaczego ludzie w XXI wieku nadal chcą toczyć wojny o ziemię, gdy mają tak wiele… strach, ponieważ zdaję sobie sprawę jak bardzo jest rozwinięta dzisiejsza technologia i jak przerażające skutki może ze sobą nieść atak wojenny”.

     

    Wyraz „wojna” budzi we mnie strach i obawy o swoja rodzinę i kraj”.

     

    „…Gdy słyszę słowo „wojna” czuję duży niepokój i obawę o to, co aktualnie dzieje się na świecie.”


    „…Kiedy wyobrażam sobie to słowo, to w głowie mam obozy koncentracyjne, w których paleni byli ludzie, masowe rozstrzelania na ulicy, płacz za osobami z rodziny.”

     

    Wyraz wojna budzi we mnie uczucie strachu, paniki, smutek, rozpacz.”


    Wojna budzi we mnie strach i przerażenie, boje się o przyszłość… jak to się może skończyć. Boję się o swoją rodzinę”.


    „… wojna wywołuje ogromne emocje, ze względu na niewiedzę, jak dalej potoczą się losy naszego państwa, bądź naszych sąsiadów. Wyraz „wojna”, dla mnie, jest czymś przerażającym, budzi we mnie niepokój i obawę przed utratą bliskich jak i przed tym , jak będzie wyglądało dalsze Zycie moje i mojej ojczyzny.”

     

    „…wojna budzi we mnie strach, ponieważ martwię się o swoich bliskich oraz smutek , że niewinni ludzie giną.”


    Słowo wojna budzi we mnie uczucie niepokoju. Słysząc to słowo nie czuje się bezpiecznie. Wojna niesie ze sobą straty materialne oraz cywilizacyjne. Wojna jest okropna, giną tam niewinni ludzie… siany jest terror i panika… jesteśmy zmuszeni walczyć o życie…”

     

    „ …Towarzyszy mi tez ogromny stres, nawet jeżeli wojny nie ma w naszym kraju… że w każdej chwili mogłaby się przenieść na nasz kraj…”

     

    Autorzy: uczniowie klasy VIII

    (wiedza o społeczeństwie)

  • Rekrutacja

    UWAGA!

    Rozpoczynamy zapisy do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023.

    Nasza placówka jest otwarta na wszelkie potrzeby Wasze i Waszych dzieci.

     

    Niezbędne informacje na temat rekrutacji można uzyskać pod numerem telefonu 68 3741285 oraz na naszej stronie internetowej: https://sp-zlotnik.edupage.org/text7/ w zakładce: Pliki do pobrania/ Rekrutacja.

    Serdecznie zapraszamy i czekamy na Was z niecierpliwością.

     

  • Uczymy o Holokauście.

    Warsztat „Projekt Pamięć” („The Memory Project”)

    Projekt Pamięć” wprowadza uczniów w trudną tematykę II wojny światowej i Holokaustu oraz umożliwia im, by w kreatywny sposób – poprzez sztukę lub słowo – odnieśli
    się do własnych historii rodzinnych i doświadczyli przemieniającej siły procesu twórczego.
    Zajęcia edukacyjne mogą zostać zaadaptowane dla różnych poziomów nauczania, włączone w programy różnych przedmiotów lub realizowane jako międzyprzedmiotowy szkolny projekt. Warsztat w symboliczny sposób upamiętnia ofiary Holokaustu. Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o materiały edukacyjne Laurie Weisman i Roz Jacobs.

    14.01.2022r. uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Złotniku podjęli się zadania wykonania przy użyciu światłocienia wejścia w świat historii. Warsztaty mają za zadanie motywować do postrzegania powiązania między historią, sztuką i historiami rodzinnymi.

  • “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

    Podsumowanie ogólnopolskiej kampanii społecznej

    IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”,

    DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

     

    • Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.

    • To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.

    • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.

    • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.

    • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.

    • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.

    • To naprawdę łatwe i fajne.

  • JESTEŚMY DUMNI, JESTEŚMY CZĘŚCIĄ AKCJI

    JESTEŚMY DUMNI, JESTEŚMY CZĘŚCIĄ AKCJI

    BohaterON – włącz historię!

    BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

    Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

    W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Złotniku zawalczyliśmy o pamięć i upamiętnienie. W zajęcia warsztatowe włączone zostały klasa VI, VII i VIII. Były lekcje historii, tworzyliśmy plakaty, finałem był „Koncert pamięci”, który odbył się 19.11.2021r. Oto efekty naszej pracy.

  • Święta tuż, tuż…

    Premiera w naszej szkole! Piszemy kartki świąteczne.

    W tym roku zgłosiliśmy się do udziału w kampanii społecznej „Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”. Uczymy się pisać tradycyjne życzenia i samodzielnie adresujemy kartki. Możemy także sprawić wielką radość najbliższym.

    Przygotowania do wysłania życzeń trwają.

     

  • Projekt Krokus

    Projekt Krokus

    W przededniu Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka uczniowie klasy IV zapoznali się przyczyną sadzenia cebulek krokusów na terenie szkoły. Poznali także losy dzieci z sierocińca Janusza Korczaka i warunki życia w getcie warszawskim.

    Żółte krokusy sadzimy w celu upamiętnienia 1,5 miliona dzieci narodowości żydowskiej i innej narodowości zamordowanych w czasach Holokaustu. Kolor żółty nawiązuje do żółtej gwiazdy, którą Żydzi mieli obowiązek nosić w krajach pod rządami nazistów.

    Kiedy z początkiem wiosny kwitną krokusy, pamiętamy o dzieciach, które umarły. Ale te piękne kwiaty przypominają nam także o tym, że nawet po najstraszniejszych wydarzeniach życie zaczyna się na nowo a my możemy mieć nadzieję, że nadejdą lepsze czasy.

    Sadzenie wiąże się ze smutkiem, ale i nadzieją.

     

  • ŻYCZYMY, ŻYCZYMY….

    Po raz kolejny bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji społecznej „Mamy Niepodległą! 2021”

    Niech Święto Niepodległości będzie okazją do złożenia życzeń szczęścia, zadowolenia z pracy i radości”.

    Przygotowaliśmy dla Was życzenia i okolicznościowe kartki, które otrzymaliśmy dzięki współpracy z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Promujemy w ten sposób nowoczesny patriotyzm.

    Sprawdzajcie skrzynki pocztowe, może w skrzynce pocztowej czekają życzenia.

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Złotniku
    Złotnik 14
    68-200 Żary
  • (68) 374-12- 85

Galeria zdjęć