Nawigacja

  • „Jest taka historia- opowieść o Januszu Korczaku”

     „Jest taka historia- opowieść o Januszu Korczaku”

    Otwarta lekcja historii z elementami edukacji obywatelskiej, która odbyła się w szkole w dniu 21.10.2019r. przedstawiła sylwetkę Janusza Korczaka (Henryk Goldszmit  ), a także przybliżyła uczestnikom prawa dziecka zapisane w Konwencji Praw Dziecka.

     Janusz Korczak, zwyczajny człowiek- niezwykły bohater to przewodnik oprowadzający klasy IV-VIII po obszarze getta warszawskiego i sierocińca, w którym pracował. Dzięki sylwetce Korczaka  uczniowie zostali zapoznani z sytuacją dzieci podczas II wojny światowej.

      Uczniowie klasy VII odczytali także m.in. fragmenty wspomnień Ireny Sendler i Władysława Szpilmana dotyczące przemarszu dzieci na Umschlagplatz.    Podczas spotkania wyjaśniono znaczenie terminów: Shoah, Holokaust, zagłada, ludobójstwo, getto.

      Klasa VII przygotowała także gazetkę okolicznościową związaną z tematyką praw dziecka i postacią Starego Doktora. 

      Lekcja o Korczaku to także działania na zapobiegające dyskryminacji ze względu na pochodzenie, kolor skóry czy religię.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

    Drugiego września był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2019/2020. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 900 okolicznościowym przemówieniem pani dyrektor. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.
     

  • Wykaz podręczników, które zakupują rodzice na rok szkolny 2019/2020

  • „Trzymaj Formę”

    „Trzymaj Formę”

    W roku szkolnym 2018/19 klasa VI realizowała program „Trzymaj Formę” zdobywając wiedzę i umiejętności zasad prawidłowego odżywiania i potrzeby codziennej aktywności fizycznej.

    Poznawali niezbędne produkty odżywcze i komponowali z nich posiłki - układali jadłospisy. Tworzyli gazetki i hasła promujące zdrowy styl życia. Zdobyli wiedzę o sposobach konserwacji żywności i wszechobecnych konserwantach. Wiedzą jakim dużym problemem są zaburzenia łaknienia w postaci bulimii i anoreksji.

    Najwięcej frajdy sprawił jednak warsztaty kulinarne, a smakowite i zdrowe wytwory szybko  ze  stolików.

  • "Jak przygoda to tylko w Warszawie"

    "Jak przygoda to tylko w Warszawie"

       20 maja 2019 roku uczniowie  naszej szkoły  wraz z opiekunkami  udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 44 uczniów z klas IV-VIII. Wcześnie rano, bo o 5.50 zebraliśmy sie przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.

       Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Następnie udaliśmy do  Zamku Królewskiego, pod opieką przewodników podziwialiśmy piękno budynku i zgromadzone tam eksponaty. Przy Kolumnie Zygmunta III Wazy spotkaliśmy się z panem przewodnikiem, który poprowadził nas na Starówkę. Mijając zabytkowe uliczki słuchaliśmy ciekawych opowieści i tak dotarliśmy pod pomnik Warszawskiej Syrenki, a stamtąd udaliśmy się pod pomnik Małego Powstańca. Idąc dalej minęliśmy pomnik Stanisława Moniuszko, twórcy opery narodowej, skręciliśmy na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza i zmianę warty.  Zatrzymaliśmy się przy Pałacu Prezydenta. Z podziwem patrzyliśmy na pomnik Księcia Józefa Poniatowskiego i pomnik naszego narodowego wieszcza Adama Mickiewicza oraz prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. Pod pomnikiem Mikołaja Kopernika zrobiliśmy grupowe zdjęcie i wysłuchaliśmy historii Alka,  jednego z bohaterów książki „Kamienie na szaniec”.

       Drugi dzień rozpoczęliśmy  od ważnego dla wielu naszych sportowców obiektu - Stadionu Narodowego. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem naszych marzeń. Póżniej poszliśmy zobaczyć Ogrody Dachowe mieszczące się na dachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Stamtąd mieliśmy okazję podziwiać piękne widoki Warszawy. Następnie  udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Na zakończenie dnia zwiedziliśmy Muzeum Legii, a nasi sportowcy i nie tylko sportowcy zakupili sobie pamiątkowe gadżety.

       Trzeci, ostatni dzień pozostanie dla wielu z nas pamiętną lekcją historii miasta   z okresu II Wojny Światowej. Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczęliśmy od krótkiego filmu ukazujacego ogrom zniszczeń jakich doznała Warszawa w czasie wojny. Aż trudno uwierzyć, że 80% miasta legło w gruzach. Podziwialiśmy odwagę i bohaterstwo Warszawiaków przypatrując się eksponatom, wysłuchując nagrań naoczych świadków, zbierając pamiatkowe, powstańcze kartki z kalendarza. Swoją wizytę w Warszawie zakończyliśmy spacerem w Łazienkach. Piękne alejki, kwitnące kwiaty cieszyły nas swoim  widokiem. Na chwilę zatrzymaliśmy się przy Pałacu, Teatrze na Wodzie,  przy Pomarańczarni i pomniku Fryderyka Chopina.  To był ostatni punkt programu naszej wycieczki, wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

       Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Mamy nadzieję, iż za kilka lat ponownie odwiedzimy naszą stolicę.

    Naszymi opiekunami byli: p. Danuta Rutkowska, p. Agnieszka Lechocka, p. Agata Balak  oraz p. Elzbieta Jurkowska.

    Więcej zdjęć  znajdziesz  tutaj

     

  • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

    Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

    19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

     Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.

    Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość - niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.

     

  • Dzień Talentów - akcja charytatywna "Pola Nadziei"

    Dzień Talentów - akcja charytatywna "Pola Nadziei"

    Zdjęcia znajdziesz tutaj

  • XIX Gminny Konkurs Ortograficzny

    XIX Gminny Konkurs Ortograficzny

    Dnia 22 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Złotniku odbył się XIX Gminny Konkurs Ortograficzny. Do zmagań ortograficznych stanęli uczniowie – przedstawiciele szkół podstawowych wchodzących w skład Gminy Żary. W tym roku uczestnicy konkursu zmagali się z dyktandem oraz testem ortograficznym, wykazując się doskonałą znajomością reguł ortograficznych. Uczniowie wzięli udział także w zabawach i grach ortograficznych. Organizatorki Małgorzata Tomczyk – Dymańska i Agata Balak oraz nauczyciele szkoły zadbali o sprawny przebieg konkursu. Uczestników i towarzyszących im nauczycieli powitała Dyrektor szkoły Agnieszka Terebińska. Zwycięzcy i uczestnicy tegorocznego konkursu ortograficznego otrzymali wspaniałe nagrody, które osobiście wręczył Wójt Gminy Żary pan Leszek Mrożek.

    Tytuł Mistrza Ortografii w kategorii I otrzymał Bartosz Wojwod, który jest uczniem Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Grabiku,  a w kategorii II – Nikola Lachowska, również uczennica Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Grabiku.


    Wyniki szkół XIX Gminnego Konkursu Ortograficznego przedstawiają się następująco:
    I miejsce  Szkoła Podstawowa im. Jerzego Kukuczki w Grabiku,
    II miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła w Złotniku,
    III miejsce Szkoła Podstawowa w Lubanicach,
    Kolejne miejsca: Szkoła Podstawowa w Sieniawie Żarskiej, Szkoła Podstawowa w Bieniowie, Szkoła Podstawowa w Olbrachtowie.

     

    Więcej zdjęć znajdziesz tutaj

     

  • JASEŁKA 2018

    Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką p. Katarzyny Bryjak i p. Małgorzaty Tomczyk-Dymańskiej.

    W tym roku w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy V, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.

    Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Była to również okazja by wspólnie pożegnać i podziękować za pracę w naszej szkole p. Marysię Golec, która po wieloletniej pracy przechodziła na emeryturę.

     

  • Wycieczka do Parku Trampolin SKOKOLOCO

    Wycieczka do Parku Trampolin SKOKOLOCO

    11 grudnia z okazji Mikołajek uczniowie klas IV - V pojechali do Parku Trampolin SKOKOLOCO w Zielonej Górze.

    Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.

     

  • MIKOŁAJKI 2018

    MIKOŁAJKI  2018

    6 grudnia, jak co roku, odwiedził nas Wójt Gminy Żary wraz ze Świętym Mikołajem. Obdarował wszystkich uczniów słodkimi paczkami.

     

  • Koncert filharmonii pt. "Zaproszenie do walca, czyli z wizytą na cesarskim dworze"

    5 grudnia 2018 roku odbył się kolejny koncert muzyczny Lubuskiego Biura Koncertowego pt. "Zaproszenie do walca, czyli z wizytą na cesarskim dworze".

    Podczas występu  poznaliśmy takie utwory jak walc i menuet. Dowiedzieliśmy się również o strojach z czasów Straussa oraz o zwyczajach panujących na cesarskim dworze.

     

  • Dzień Świadomości Praw i Obowiązków Ucznia

    Dzień Świadomości Praw i Obowiązków Ucznia

    Dnia 27.11.2018 roki z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbył się "Dzień Świadomości Praw i Obowiązków Ucznia".

    Janusz Korczak kiedyś powiedział "Mów Dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi". I właśnie te słowa były mottem działań uczniów. Ważnym zadaniem było przypomnieć dzieciom, w jakim dokumencie te prawa można znaleźć - w Konwencji Praw Dziecka, a również gdzie je można odszukać w naszej szkole.

     

  • Z wizji i marzeń, z ognia i walki, z krwi i poświęcenia.

    Nie było jej a jest. Polska!

     

    Droga do wolności.

    Urodziny Polski.

     

    Dnia 9.11.2018r. świętowaliśmy w naszej szkole 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. O drogach do wolności naszej ojczyzny przypomniał montaż słowno-muzyczny. O godzinie 11.11 uroczyście odśpiewany został także Mazurek Dąbrowskiego. Uczniowie odświętnie przygotowani poznali lata młodości Józefa Piłsudskiego „Ziuka”, czas Legionów Polskich a także elementy najnowszej historii kraju.

    Rozstrzygnięto konkurs plastyczny na wykonanie projektu koszulki z elementami patriotycznymi.

    To były wyjątkowe urodziny.

      

  • Życzenia dla Niepodległej

    Czego życzyć Ojczyźnie w dniu jej święta? Przed zadaniem stanęli uczniowie szkoły i zobaczcie jakie powstały urodzinowe powinszowania. (c.d.n.)

    œš›

     

    Kochana Polsko,

    jestem szczęśliwy, że

    urodziłem się w Polsce.

    Dziękuję Ci za

    moją codzienność i mądrych obywateli,

    szczęśliwe kolejne pokolenia.

    Dla Ciebie biją nasze serca.

    Dziękujemy Polakom za wszystkie krople przelanej  krwi

    i żeby nie było żadnych wojen

    i żebyś była

    schronieniem dla Polaków.

     

    œš›
     

    Polsko- życzę Ci

    wszystkiego najlepszego z okazji
    100-lecia odzyskania Niepodległości,

    abyś była zawsze gościnna i otwarta dla innych ludzi, żebyś zawsze była Niepodległa.

     Ojczyzno moja, najlepsza, waleczna

    odważna.

     

    œš›
     

     Kochana Polsko
    jestem bardzo szczęśliwa,
    że mogę żyć w takim kraju.

    Z okazji 100 rocznicy składam Ci
    najszczersze życzenia,
    abyś była zawsze niepodległa, bezpieczna.

    Kochamy Cię Polsko, nasze serca biją dla Ciebie.

     

     

    œš›
     

    Moja ojczyzno- Kocham Cię nad życie.
    Życzę Ci abyś była gościnna
    i otwarta dla drugiego człowieka,
    nigdy się nie poddawała.
    Pragnę tu spotykać uczciwych ludzi
    i żebyś nigdy nie zniknęła z mapy.

     

    œš›
     

    Życzę Ci Polsko z okazji 100–lecia obyś dalej się rozwijała i była wolna od nieszczęść oraz nienawiści. Bądź zawsze niepodległym Krajem.

     

    œš›
     

    Kochana Polsko, jestem szczęśliwy,
    że urodziłem się w Polsce.
    Dziękuję Ci za moją codzienność.
    Życzę Ci wolności, otwartości, bezpieczeństwa
    i mądrego rozwoju.  

     

    œš›
     

    Wszystkiego najlepszego Polsko,
    życzę Ci dużo mądrych ludzi, sąsiedzkiej zgody
    i kolejnych stu lat niepodległości.

     

    œš›
     

    Kochana Polsko-nasza Ojczyzno!

    Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości pragniemy życzyć Ci z całego serca abyś była przyjazna dla wszystkich ludzi niezależnie od narodowości i wyznania.

    Jesteśmy dumni że jesteśmy Polakami,

    dlatego życzymy także należytego Ci pokoju oraz osób,

    którzy będą się o Ciebie troszczyć.

     

    œš›
    Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości, Polsko,

    życzę aby na Twojej ziemi mieszkali uczciwi ludzie

    i żeby zawsze szanowali nasz kraj, który jest piękny.

     Życzę Ci abyś była otwarta, Niepodległa i bezpieczna.

    Jesteś naszym domem, który kochamy ponad życie.

    Dziękujemy za  naszą codzienność

    i za to że urodziliśmy się w tym kraju.

     

    œš›
     

    Kochana Polsko życzę Ci:

    • abyś zawsze była wolna i niepodległa,
    • abyś była piękna pod każdym względem,
    • abyś nigdy nie zniknęła z mapy,
    • aby każdy czuł się u Ciebie wolny i bezpieczny,
    • abyś była domem, każdego Polaka,
    • abyś była zawsze gościnna i otwarta dla drugiego człowieka,

    Życzę Ci jeszcze, żebyś miała dzielnych żołnierzy, którzy są gotowi oddać życie za Ciebie.

     

    œš›
     

    Dziękuję Polakom, którzy stracili tyle krwi, aby Polska była Niepodległa, wolna.

    Dziękuję za 100 lat Niepodległości Polski.

    Życzę Ci Niepodległości i wolności do końca świata.

     

     

    œ
    Droga Polsko 100 lat temu odzyskałaś Niepodległość dzięki Polakom, którzy walczyli dla Ciebie.

    Życzę Ci żebyś miała w swych granicach wiernych ludzi, którzy będą gotowi oddać za Ciebie życie.

    Życzę Ci abyś była zawsze gościnna i otwarta dla drugiego człowieka.

    Dziękuję Ci za moją codzienność. Życzę Ci wolności, otwartości, bezpieczeństwa, i mądrego rozwoju.

    Dla Ciebie biją nasze serca.

     

     

    œ
    Droga Polsko Moja ojczyzno!

    Z okazji twoich setnych urodzin

    życzę Ci, żebyś zawsze

    była niepokonana i miała

     ducha walki, żebyś nie miała wrogów.

     

    œš›
     

    Z okazji 100-lecia Niepodległości życzę Polsce, żeby przez następne sto lat była wolnym krajem, bezpiecznym dla obywateli, bez konfliktów i wojen.

    Życzę sobie, żebym mógł mieszkać i rozwijać się w takiej Polsce, z której nigdy nie będę musiał wyjechać za pracą.

     

     

  • Akcja "100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości"
    to geograficzna propozycja świętowania tak wyjątkowej rocznicy.

    Wysyłamy kartki z pozdrowieniami do koleżanek i kolegów ze szkół w całej Polsce.

     Akcja polega na wysyłaniu przez uczniów szkół biorących w niej udział kartek z pozdrowieniami dla uczniów z innych miast i wsi. Dzięki temu mogą się poznać i poczuć wspólnotę mimo, że dzielą ich czasem setki kilometrów. 

     Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Złotniku również biorą udział w akcji, wysyłając życzenia innym. Kartki z naszej szkoły wysłane zostały także za granicę, do szkół polonijnych i oczywiście do rodaków na Bukowinę. Dodatkowo, część kartek wykonywaliśmy samodzielnie.

    Powstała także „mapa życzeń”, które dotarły do Złotnika. Dużym zaskoczeniem była  pocztówka z Rohde Island w Stanach Zjednoczonych (Massachusetts) od Karoliny, która uczęszcza do klasy 8 polskiej szkoły. (c.d.n)

           

       

     

  • "Światełko pamięci"

        Społeczność naszej szkoły brała udział w akcji "Światełko pamięci", oddając hołd zmarłym obrońcom Lwowa...

        Akcja polegała na zbiórce zniczy oraz świec, które 1 listopada zapłoną na polskich nekropoliach we Lwowie. Akcja ma na celu utrwalenie pamięci o Zawsze Wiernym Mieście i naszych rodakach, Polakach, których duża część zginęła walcząc o polski Lwów.

        Uczniowie składając znicze w miejscu zbiórki mieli okazję zobaczyć makietę polskiego cmentarza we Lwowie. Uczestniczyli również w krótkiej lekcji historii na temat Orląt Lwowskich.

     

     

  • Dla Niepodległej

    Dla Niepodległej

     

    „Historia ukryta w nutach”

     

    Realizacja projektu z okazji 100-u lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

    Dla Niepodległej

     

       W jaki sposób czcić i upamiętniać święta narodowe i jak kształtować nowoczesny patriotyzm? Na to pytanie odpowiedzieli uczniowie szkoły w dniu 17.10.2018r.

       W przededniu rocznicy Niepodległości, w szkolnym przeglądzie piosenki historyczno-patriotycznej ph „Historia ukryta w nutach” uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny, którego bohaterką była Polska.

       O historii można mówić, czytać, historię można wyśpiewać i wytańczyć. Szkolna lekcja patriotyzmu rozpoczęła się od słów przewodnich Jana Pawła II przypominających o naszym obowiązku pamiętania o dziejach ojczyzny. Następnie na scenie prezentowały się poszczególne grupy chętnych dzieci.

       Klasa druga zaprezentowała utwór „Płynie Wisła płynie”, trzecioklasiści wyśpiewali „Piosenkę małego patrioty”, a radosne dźwięki płynęły po sali w rytm utworu „Jestem Polką i Polakiem”, który został wspólnie odśpiewany przez odziały klas I-III.  

       Ula z klasy czwartej przypomniała w telewizyjnym hicie „Kocham Cię Polsko” za co można kochać naszą ojczyznę. Kubusiowe Przedszkole i klasy 0 zatańczył „Krakowiaka” i w muzycznej inscenizacji wyliczył wszystkie najpiękniejsze zakątki Rzeczpospolitej.

        Druga część- to występ klas starszych zdominowany przez najnowszy okres dziejów naszego państwa. Z okresu Powstania Warszawskiego zostały wykonane trzy utwory: „Dziś idę walczyć mamo”(klasa V), „Miasto 44” (Daria i Ania -klasa VI), „Już nie wróci chłopiec twój dziewczyno”(zaspół Oremus). Wspomniano także o autorze słów- powstańczym poecie Józefie Szczepańskim ps. Ziutek, żołnierzu zgrupowania Parasol.  Klasa czwarta wypełniła salę nutami z czasów Solidarności, które rozbrzmiewały m.in. podczas mszy świętych za ojczyznę , które celebrował ks. Jerzy Popiełuszko- „Ojczyzno ma”.

        Na zakończenie, by zachęcić uczniów do poznawania historii w niekonwencjonalny sposób,  na ekranie wyświetlone zostały teledyski- o bohaterstwie rotmistrza Witolda Pileckiego i anglojęzyczny Sabathon o bohaterach Wizny.

        Nad całością projektu czuwali uczniowie klasy VI.

        Nasze przygotowania do Urodzin Niepodległej trwają…(c.d.n )  

     

         

  • "Pola Nadziei"

    "Pola Nadziei"

        18 października w naszej szkole oficjalnie rozpoczęliśmy tegoroczną Kampanię „Pola Nadziei”. Przypomnieliśmy krótko jakie działania podjęliśmy w poprzednim roku, a także przedstawiliśmy plany i pomysły na obecną edycję. Przy tej okazji zwróciliśmy uwagę, jaki jest główny cel naszych działań bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Symbolem akcji jest żonkil. Tego dnia na szkolnych rabatach uczniowie posadzili 150 cebul tych pięknych kwiatów.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Złotniku
    Złotnik 14
    68-200 Żary
  • (68) 374-12- 85

Galeria zdjęć