Nawigacja

  • Wyniki wyborów na Rzecznika Praw Ucznia w naszej szkole

    Wyniki wyborów na Rzecznika Praw Ucznia w naszej szkole

    Dnia 23 marca 2018 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone przez Samorząd Szkolny wybory na Rzecznika Praw Ucznia. Każdy obecny uczeń klas III - VII mógł oddać swój głos na wybranego nauczyciela. Po przeliczeniu głosów przez Szkolną Komisję Wyborczą, stwierdzono, iż Urząd Rzecznika Praw Ucznia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Złotniku do końca roku szkolnego 2017/2018 będzie sprawować: pedagog szkolny – Pani Joanna Fischer.

     

     

  • Pierwsza pomoc.

    Pierwsza pomoc.

    Dnia 2 lutego 2018r. uczniowie klasy III zaprosili ratownika medycznego Pana Jarka, który przeprowadził szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla klas I-III.

    Ratownik zaprezentował dzieciom schematwzywania służb ratunkowych z numerów 112 oraz 999. Przedstawił także zasady w formie pogadanki na temat:

    • dbania o bezpieczeństwo własne podczass udzielania pierwszej pomocy,
    • oceniania stanu przytomności,
    • sprawdzania czy poszkodowany oddycha,
    • układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej,
    • udrożniania dróg oddechowych,
    • wykonywania pośredniego masażu serca,
    • postępawania w przypadku omdleń i zadławień.

     

    Po pokazach dzieci mogły same przećwiczyć zademonstrowane wcześniej czynności. Szkolenie zostało mile przyjęte. Dzieci słuchały uważnie i garnęły się do świczeń podstawowych czynności ratujących życie.

    Dla większości uczniów było to pierwsze spotkanie z ratownikiem, co można wywnioskować z mnóstwa pytań, jakie dzieci zadawały.

     

  • Bal karnawałowy

    Bal karnawałowy

    30 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Uczniowie z KMP i klas 0-IV chętnie bawili się na udekorowanym parkiecie.

    W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, biedronek, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Bal poprowadził wesoły klaun, który już od pierwszych taktów skocznej muzyki zachęcił dzieci oraz ich opiekunów do wspólnej zabawy i korowodów tanecznych. Podczas imprezy odbywały się różnorodne zabawy, w których uczniowie chętnie brali udział. Warto również nadmienić, iż rodzice przygotowali swoim pociechom słodki poczęstunek w salach klasowych. Choć wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upływał szybko. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany, a uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego.

         

        

  • Zakochaj się w Warszawie

    Zakochaj się w Warszawie

    Niepokonana. Niezwyciężona.  Dumna. Piękna. Nowoczesna. Zachwycająca.

    O kim mowa?

    To oczywiście Warszawa. Mogły się o tym przekonać dzieci z klasy III, które w dniu 17.01.2018r. poznały stolicę Polski w trzech okresach historycznych. W zajęciach wykorzystano materiały multimedialne, prezentacje zabytków Warszawy, mapę . Symbolem przewodnim był herb Miasta Warszawy-Syrenka Warszawska.

    Filmy archiwalne z roku 1936 ukazały miasto tętniące życiem, radosne, pełne nadziei ze wspaniałą architekturą.

    Kolejna odsłona to Warszawa  „Miasto Ruin”.  Wiosną 1945 roku na lewym brzegu Wisły rozciąga się miasto-widmo - szkielety wypalonych, zrujnowanych kamienic wznoszą się wśród połaci gruzowisk, poprzecinanych opustoszałymi ulicami, zerwane przęsła mostów zatopione są w rzece... Wojna i okupacja kosztowały stolicę Polski  niemal połowę zabudowy, po upadku Powstania Niemcy wyburzyli kolejne trzydzieści procent przedwojennej substancji miejskiej.  Z biegiem rzeki leci na północ, trasą przemierzaną w dniach Powstania Warszawskiego przez Liberatory niosące walczącym alianckie wsparcie. Samolot schodzi na niższy pułap, zbliża się do serca miasta - tam, gdzie jeszcze niedawno stał Zamek Królewski...  

    A jaka jest współczesna Warszawa?  Niepokonana. Niezwyciężona.  Dumna. Piękna. Nowoczesna. Zachwycająca.

     

  • „Szewczyk Dratewka na planie filmowym”

    „Szewczyk Dratewka na planie filmowym”

    W środę 10 stycznia 2018r. uczniowie klas I – IV uczestniczyli w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym” przygotowanym przez aktorów Teatru Show. Widowisko odbyło się w Kinie Pionier w Żarach.

    W takcie przedstawienia zaprezentowane zostały kulisy produkcji filmowej. Dzieci posiadające „Szczęśliwe bilety” mogły wystąpić na scenie i przez moment poczuć się prawdziwymi aktorami. Podczas przedstawienia poznaliśmy podstawy pracy ekipy telewizyjnej, dowiedzieliśmy się jak wyglądają współczesne techniki filmowe, a także na czym polegają magiczne sztuczki. Przedstawienie wszystkim się bardzo podobało. Zgodnie z wcześniejszą umową uczniowie otrzymają film z przedstawienia.

     

  • Zabawy z papierem i klejem w KMP

    Tak bawią zię "Kubusiaki" smiley

      

      

  • Jasełka w naszej szkole

    Jasełka w naszej szkole

    Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

    Tego roku w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas VII którzy dnia 22 grudnia zaprezentowali przedstawienie jasełkowe. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście.

    Na koniec symbolicznie cała społeczność szkolna połamała się opłatkiem.

           

           

    Chcesz zobaczyć zdjęcia? Naciśnij tutaj

     

  • Przedszkolne spotkanie opłatkowe - 21.12.2018r.

    Przedszkolne spotkanie opłatkowe - 21.12.2018r.

       

           

  • Koncert Filharmonii

    19.12.2017.w naszej szkole gościła filharmonia której tematem były instrumenty rzadkie. Artyści prezentowali  cymbały, ukulele, flet dudeczka oraz tradycyjne łyżki. Usłyszeliśmy miedzy innymi taniec białoruski, różową panterę, polkę Straussa oraz utwór jazzowy. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały występu i nagradzały brawami artystów.

     

  • Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy

    Martynka Drozdek zdobyła nagrodę w Gminnym Konkursie Bożonarodzeniowym.

    W wykonaniu pracy pomagała pani Ania.

    Prace przygotowane przez dzieci z KMP.

    Na zdjęciu od lewej: Paulinka, Igor, Wiktoria, Hania i Martynka.

  • „STOP NIKOTYNIE”

     „STOP NIKOTYNIE”

          Akcja „STOP NIKOTYNIE” została zorganizowana w ramach miesiąca profilaktyki, jako przedsięwzięcie o charakterze ogólnoszkolnym, wymagała zaangażowania i współpracy nauczycieli, rodziców oraz całej społeczności uczniowskiej.

    Dzieci z zainteresowaniem twórczo realizowały stawiane przed nimi zadania, aktywnie uczestniczyły w różnych formach działań, konkursach literackich, plastycznych, wiedzy, spotkaniach i warsztatach, przygotowywały prezentacje, występy artystyczne, wystawy. W swoich pracach wyrażały siebie, swoje umiejętności i talenty.

    Efekty działań

    1. Prace literackie uczniów: hasła.
    2. Prace plastyczne.
    3. Wystawy, ekspozycje, plakaty.
    4. Prezentacje multimedialne.
    5. Przedstawienie profilaktyczne

         

         Dnia 14.12.2017r. odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie imprezy z przedstawieniem profilaktycznym. Wręczono dyplomy, nagrody i wyróżnienia uczniom.

     

  • Gminne Igrzyska Dzieci w Siatkówce Chłopców

    Gminne Igrzyska Dzieci w Siatkówce Chłopców

    W dniu 13.12.2017r. w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Siatkówce Chłopców. Udział wzięło w nich 60 uczniów z 6 sześciu gminnych szkół. Były to: Zespół Szkół w Mirostowicach Dolnych, Szkoła Podstawowa w Olbrachtowie, Szkoła Podstawowa w Lubanicach, Zespół Szkół w Grabiku, Zespół Szkół w Bieniowie, oraz nasza Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Złotniku.

    Wyniki rywalizacji: 

    I miejsce Złotnik

    II miejsce Grabik

    III miejsce Bieniów

    IV miejsce Mirostowice

    V miejsce Lubanice

    VI miejsce Olbrachtów

       

       

  • W Stolicy Dolnego Śląska 07.12.2017

    W Stolicy Dolnego Śląska 07.12.2017

    Edukacyjny Święty Mikołaj

     

     W tym roku szkolnym rodzice i nauczyciele postanowili zrobić dzieciom mikołajkowy prezent w postaci wycieczki do Wrocławia. Chętnych było więcej niż miejsc w autokarze. Bo też czekał na uczestników cały worek atrakcji. 

      Rozpoczęliśmy od HYDROPOLIS okrzykniętego nowym CUDEM POLSKI. Tutaj poznaliśmy teorię dotyczącą pochodzenia wody na ziemi, dowiedzieliśmy się jaką rolę odgrywa w kulturze i religii, czy naszej codzienności. Przeżyliśmy podwodną przygodę siedząc w batyskafie, który zszedł na dno o Rowu Mariańskiego. Zobaczyliśmy zjawisko jakim jest wir wodny –hipnotyzujący spektakl, który ukazuje siłę jednego z czterech żywiołów.

      Następnie spacerkiem przez Stare Miasto przeszliśmy na Ostrów Tumski, gdzie znajduje się most zakochanych z setkami kłódek i Katedra.

      Odwiedziliśmy także PANORAMĘ RACŁAWICKĄ. To niesamowite dzieło, przeniosło nas w czasie.

      Będąc w grudniu we Wrocławiu nie można ominąć Jarmarku Bożonarodzeniowego. To jeden z najpiękniejszych jarmarków– oprócz słodkich pierników, pieczonych kasztanów czy tradycyjnej polskiej kuchni nie zabrakło specjałów z kuchni węgierskiej czy francuskiej. Jarmark to również idealne miejsce by kupić wyjątkowe świąteczne prezenty dla

    najbliższych.

     Dopisała nam piękna pogoda i towarzyszył nam wszechobecny, świąteczny nastrój.

     

    Chcesz zobaczyć zdjęcia? Naciśnij tutaj

     

  • Wizyta św. Mikołaja

    Wizyta św. Mikołaja

    W środę 6 grudnia panował u nas szczególny klimat, gdyż – jak co roku – gościliśmy świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj wraz z pomocnikami: śnieżynką i Wójtem Gminy Żary – Leszkiem Mrożkiem. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

    W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy naszej społeczności szkolnej. Fani MIKOŁAJA, zaprosili go na pożegnanie do wspólnego zdjęcia.

  • Andrzejki w naszej szkole

    Andrzejki w naszej szkole

    Andrzejki to czas wróżb i zabaw. W naszej szkole Samorząd Szkolny w dniu 30 listopada zorganizował dyskotekę adrzejkową. Tego dnia podczas przerw można było poznać swoją przyszłość z kart, dłoni, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Atrakcją tego dnia okazały się pyszne ciasteczka z wróżbami.

     

  • Dzień Misia w KMP

         

      

  • Koncert Filharmonii

    W dniu 17.11.2017r. gościliśmy w szkole artystów z Filharmonii Zielonogórskiej, którzy zaprezentowali nam koncert pt. „Roztańczona Europa”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać pięknej muzyki, poznać nowe instrumenty i podziwiać najsłynniejsze europejskie tańce perfekcyjnie wykonane przez uroczą tancerkę.

     

  • 11 listopada

    11 listopada

    Odświętnie ubrani, z biało-czerwonymi flagami, uczniowie klas I-III spotkali się 10 listopada  w bibliotece szkolnej aby wysłuchać  koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu koleżanek z klasy VII przygotowanych pod kierunkiem pani Katarzyny Bryjak. Wspólne świętowanie otworzyła pani Dyrektor Szkoły. Spotkanie miało na celu przybliżenie i pogłębienie znajomości symboli narodowych i szacunku do narodowych bohaterów. Uczniowie również bardzo chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania przygotowanych przez panią bibliotekarkę legionowych pieśni patriotycznych i odpowiadali na pytania związane z  patriotyzmem. Aktywność uczniów podczas wspólnego świętowania i znajomość postaci historycznych zasługuje na uznanie.

     

    Chcesz zobaczyć zdjęcia? Naciśnij tutaj

  • 99 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

    99 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

    Mam biało-czerwone serce, barwy ojczyste.
    Nikt mi tego nie zabierze, po polsku myślę.
    Nikt mi tego nie zabierze, po polsku piszę.
    To dla tych, którzy przelali krew za ojczyznę”.

     

    80 lat temu, w 1937 roku, 11 listopada został ustanowiony Świętem Niepodległości, upamiętniającym odzyskanie przez Polskę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

    Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Narodu w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości głosi Ustawa z dnia 23 kwietnia 1937 r.

    A w jaki sposób świętowaliśmy my? Oczywiście najpierw praca później świętowanie. Przygotowania do Święta Niepodległości rozpoczęli uczniowie od wykonania narodowych kokard. Legionowych pieśni , patriotycznej poezji można było posłuchać 10 listopada, podczas „żywej lekcji historii” ph. „Mam biało czerwone serce”. Apel przygotowała klasa V z wychowawczynią. Animacje, prezentacje i filmy historyczne miały za zadanie przybliżyć i wyjaśnić proces walki Polaków o Niepodległość, a także wzbudzić dumę narodową z wielkich zrywów niepodległościowych, pokazywały bohaterstwo Narodu. Uczniowie otrzymali możliwość odpowiedzi na pytania „Co to jest Polska?” i czym jest nowoczesny patriotyzm.     

     

    Chcesz zobaczyć zdjęcia? Naciśnij tutaj

     

  • Akcja sadzenia żonkili w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Złotniku

    Akcja sadzenia żonkili w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Złotniku

    W środę 8 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym sadzeniu cebulek żonkili, przyłączając się do hospicyjnej "Pola Nadziei". Uczniowie szkoły wraz z opiekunami panią dyrektor szkoły Agnieszką Terebińską, Katarzyną Bryjak, Małgorzatą Tomczyk - Dymańska posadzili 90 cebulek. Z nadejściem wiosny na rabatach przed szkoła będziemy oczekiwać żonkili, które są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia.

     

     

    Chcesz zobaczyć zdjęcia? Naciśnij tutaj

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Złotniku
    Złotnik 14
    68-200 Żary
  • (68) 374-12- 85

Galeria zdjęć